Pretraži

10 najgorih Netflixovih serija svih vremena: Gledaoci su ih mrzeli, a ocene na IMDb-u otkrivaju pravo stanje stvari

Autor:  Redakcija IDJTV
|
Popcorn
0
Foto: Youtube printscreen/Netflix

Iako na Netflixu postoje kvalitetne TV serije, jednako je lako pronaći i neke od najgorih emisija na ovoj platformi. Sa sve većim brojem originalnog sadržaja, platforma ima više prilika da objavi promašaje, ali Netflix i dalje ima dobar prosek.

Striming gigant je prvobitno privukao pretplatnike tako što je omogućio gledanje velikih hitova, a šef Netflixa, Ted Sarandos, prisvojio je zasluge za nastavak popularnosti serija kao što su „Prijatelji“ i „Kancelarija“ (prema Vanity Fairu). Danas Netflix uglavnom sam proizvodi svoj ekskluzivni sadržaj.

Iako Netflix redovno otkazuje odlične serije, većina glavnih aktuelnih emisija na platformi ipak vredi gledanja. Međutim, nije sve što sija zlato, a najgore serije na Netflixu to i dokazuju.

10. Keep Breathing (2022)

IMDb ocena: 5.3

„Keep Breathing“ se vrti oko Liv Rivere, stereotipne krute advokatice čiji se život drastično menja kada mora da preživi sama u kanadskoj divljini nakon avionske nesreće. Serija prati njen pokušaj da preživi i suoči se sa svojim unutrašnjim demonima.

Serije o preživljavanju obično su veoma popularne, što dokazuje uspeh „Yellowjackets“. Međutim, „Keep Breathing“ je postala jedna od najlošije ocenjenih Netflix serija jer se u suštini i ne bavi preživljavanjem. Iako nudi zanimljiv razvoj likova i duboku analizu traume, to jednostavno nije bilo ono što je publika očekivala.

9. Prank Encounters (2019–2021)

IMDb ocena: 5.3/10

„Prank Encounters“ je emisija sa skrivenim kamerama koja plaši ljude iz publike šalama sa horor tematikom. Ove šale, koje često organizuje Gejten Mataraco iz serije „Stranger Things“, postaju sve bizarnije.

Iako je skrivena kamera nekada bila veoma uspešna, ovaj format nije izdržao test vremena. „Prank Encounters“ je žestoko kritikovana zbog nedostatka originalnosti i jer iskorišćava ljude koji traže posao. Čak i ako publika voli pomenutog glumca, ova emisija nije naišla na dobar prijem.

8. Blockbuster (2022)

IMDb ocena: 5.1/10

Sitkomi vezani za radno mesto poput „Kancelarije“ ili „Superstore“ često postaju televizijski klasici. Zbog toga su ljudi imali velika očekivanja od sitkoma o „Blockbuster“-u sa sjajnom komičarkom Melisom Fumero (poznatom po „Brooklyn Nine-Nine“) i duhovitim Randalom Parkom.

Međutim, „Blockbuster“ je bio razočaravajući. Radnja serije je konfuzna jer likovi navodno pokušavaju da spasu prodavnicu. Povrh toga, serija je puna zastarelih komičnih klišea, poput lenjog lika koji iznenada postaje odgovoran.

7. Too Hot To Handle (2020–danas)

IMDb ocena: 4.7/10

„Too Hot to Handle“ je takmičarski rijaliti o dejtingu u kojem se grupa milenijalaca mora uzdržavati od se*sa (uključujući ljubljenje i samozadovoljavanje). Ova emisija pokušava da napravi rijaliti sličan „Love Island“-u, ali krajnji rezultat više liči na malo uglađeniji „Jersey Shore“.

Za većinu gledalaca, „Too Hot to Handle“ je samo još jedan rijaliti sa već viđenim formatom. Nažalost, ne može se čak ni svrstati u kategoriju „toliko loše da je dobro“, jer nije ni pokušala da izgleda realistično.

6. Sexy Beasts (2021)

IMDb ocena: 4.7/10

„Sexy Beasts“ ima kontroverznu premisu koja je nekima odlična, a drugima problematična. U neobičnoj kombinaciji serija „Love Is Blind“ i „Face Off“, kandidati se podstiču da se povežu na ličnom nivou, umesto na osnovu fizičke privlačnosti.

„Sexy Beasts“ to postiže tako što kandidate maskira u teške protetike u obliku životinja. Nažalost, sve se to raspada kada gledaoci vide ljude ispod kostima i shvate zašto su mnogi od njih još uvek sami – zbog svojih teških ličnosti.

5. The I-Land (2019)

IMDb ocena: 4.7/10

„The I-Land“ nudi zanimljivu premisu koja je na kraju puna klišea. Serija prati grupu likova koji se bude bez sećanja na pustom ostrvu. Ubrzo počinju problemi među njima, a publika saznaje da su oni zapravo kriminalci u virtuelnoj simulaciji.

Glavni problem sa „The I-Land“ je u tome što je serija prepuna stereotipnih dijaloga i scena. Umesto da se fokusira na realističan razvoj likova, što bi moglo dovesti do nečega nalik „Black Mirror“ ili „Lost“, umesto toga serija sledi nepotrebnu i čak apsurdnu dramu.

4. Dad, Stop Embarrassing Me! (2021)

IMDb ocena: 4.3/10

Džejmi Foks igra Brajana Diksona, vlasnika kozmetičke kompanije, koji neočekivano postaje jedini roditelj svojoj tinejdžerki Saši. Serija prati Brajana dok uči kako da bude otac, paralelno vodeći firmu.

„Dad, Stop Embarrassing Me!“ nudi jednostavnu premisu koja je već mnogo puta viđena. Kombinacija zbunjenog samohranog oca i tinejdž ćerke obično pruža simpatičan humor. Nažalost, pisanje ove serije razočaralo je publiku zbog nedostatka kreativnosti.

3. Richie Rich (2015)

IMDb ocena: 3.2/10

Od kada je originalni „Richie Rich“ prikazan 1994. godine, svet i društveno okruženje su se drastično promenili. Ukusi i zahtevi publike se menjaju, i u današnjem svetu sitkom o bogatom dečaku nije više toliko privlačan.

Ipak, 2015. godine Netflix je objavio novu verziju „Richie Rich“-a. Pokušavajući da privuče publiku na nostalgiju, ova adaptacija je postala jedan od mnogih neuspešnih rimejkova poslednjih godina. Nažalost, neke premise jednostavno ne funkcionišu van svog vremenskog okvira.

2. The Goop Lab (2020–danas)

IMDb ocena: 2.7/10

„The Goop Lab“ prati Gvinet Paltrou i njene zaposlene u kompaniji „Goop“ dok istražuju metode alternativne medicine. Svaka epizoda fokusira se na drugačiju metodu, kao što su dijete protiv starenja, terapija hladnoćom i upotreba psihoaktivnih supstanci.

Brend „Goop“ Gvinet Paltrou je oduvek bio kontroverzan, još otkako ga je glumica osnovala. Serija, kao i cela kompanija, kritikovana je zbog toga što prodaje „nauku s margine“ kao činjenice. Teško je ignorisati činjenicu da svaka epizoda sadrži napomenu kojom se kompanija ograđuje od bilo kakvih posledica.

1. Hype House (2022)

IMDb ocena: 1.9/10

Početkom 2022. godine, „Hype House“ je postala najlošije ocenjena Netflix serija do sada. U ovoj emisiji, kamere prate grupu tinejdžera sa društvenih mreža koji nisu posebno poznati široj javnosti. Pošto se zapravo ništa ne dešava i niko iz glumačke ekipe nije poznat, logično je da ima tako lošu ocenu.

Nažalost, „Hype House“ je imala solidnu ideju, ali se sve pretvorilo u razočaranje. Serija o TikTok-erima trebalo je da prikaže uspone i padove grupe, ali je umesto toga prikazala mračniju stranu tog načina života, što nije naišlo na dobar prijem kod publike.

Komentari (0)

Trenutno nema komentara. Budite prvi i ostavite komentar.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *


Povezane vesti

Najnovije iz Popcorn

OSZAR »